Reigo Kimmel | Kui üks hääl saab otsustavaks…
7830
post-template-default,single,single-post,postid-7830,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.6,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive
 

Kui üks hääl saab otsustavaks…

  |   Nimekirjad

Eesti Olümpiakomitee presidendi valimistel edestas Urmas Sõõruma ühe häälega (61:60) Jüri Ratast. Me ei saa kunagi teada, kas vastupidises olukorras oleks Jüri Ratas saanud Keskerakonna esimeheks ja peaministriks.

Viimastel Riigikogu valimistel loeti korduvalt üle Viktoria Ladõnskaja ja Sven Sesterile antud hääled. Ühe häälega ehk 1393 vs 1392 jäi lõpuks peale Ladõnskaja.

2013. aasta valimistel otsustas üks hääl 402 inimese saatuse*

Eelmistel kohalike omavalitsuste volikogude valmistel tekkis 129 omavalitsuses kokku 166 nimekirjas olukord, kus volikokku pääsenud ja sellest väljajäänud kandidaate eristas vaid üks hääl. Sellest 65 korral said kaks või enam kandidaati võrdse arvu hääli.

Näiteks Võru linnas, Varstu vallas, Laeva vallas, Pühalepa vallasAlatskivi vallas, Vändra vallas ja Kareda vallas said ühes nimekirjas lausa kolm kandidaati ühepalju hääli, kuid vaid üks kolmest osutus valituks.

Kokkuvõttes jäid erinevates nimekirjades ühe hääle kaugusele 402 kandidaati, kellest 185 pääsesid volikokku ja 217 jäid välja*. Rohkem kui pooltes omavalitsustes oleks volikogu koosseis olnud teine, kuid vaid ÜKS INIMENE oleks nende valimistel veel osalenud või oma hääle mõnele teisele kandidaadile andnud.

Ka nendel valimistel juhtub kindlasti olukordi, kus vaid 1 hääl otsustab, kas mõni kandidaat pääseb volikokku või mitte. See võib olla Sinu hääl. Mine valima!

2013. aasta KOV valimised

Toon välja 2013. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimistulemused, kus volikokku pääsenud ja sellest väljajäänud kandidaati on eraldanud vaid üks hääl. Boldis on märgitud volikokku pääsenud kandidaat. Võrdse häältesaagi korral sai valituks üldnimekirjas tagapool olev kandidaat.

Harku vald
Reformierakond
ANNE-LY MITT 68
MARTINA MAMONTOV 67
ALLAN KIIL 67
Kernu vald
VL Koostöö
ANTS HEINMÄE 18
RAINER KUKK 17
IRL
PRIIT ABIRAM 21
KULDAR PAJU 20
Loksa linn
Keskerakond
LJUDMILLA TURSK 24
RAINER LAPP 24
Maardu linn
Maardu valimisliit
VALEV KALD 69
LEO REPPONEN 68
Raasiku vald
Reformierakond
ARE KAURIT 49
KAIDO KIRSIP 48
Saue linn
IRL
VIRKO RAAGMETS 57
MONIKA LIIV 56
Reformierakond
ERKI KULD 38
ANNE TEETAMM 37
Vasalemma vald
SDE
MARINA PRUEL 14
TAAVI GRABBI 13
Keskerakond
SVEN ODER 12
MEELI MAIOROV 12
Emmaste vald
VL Ühtne Emmaste
MAIDO RAND 26
TIIT PAULUS 26
Hiiu vald
SDE
LEMBIT VAINUMÄE 24
REET KOKOVKIN 23
IRL
SULEV MATTO 18
TOIVO SAUE 17
Käina vald
VL Koostöö
TRIINU SCHNEIDER 25
EHA BRIKKER 24
Pühalepa vald
VL Koduvald
KALLE TALVI 20
AIGAR LILLEÕIS 20
ANNIKA UNDO 20
Aseri vald
Keskerakond
IRINA SEMJONOVA 20
JELENA IGNATJEVA 19
VL Väärt elupaiga eest
OLEG GORBANJOV 17
GALINA SIMONIŠ 17
Avinurme vald
Reformierakond
RAINER JÄRVELAID 21
TIIU KRUUS 20
Iisaku vald
VL Aktiivne kogukond
MADIS ARM 14
VELLO TOHVER 13
Reformierakond
LAURI RÄBIN 10
HANS KARP 9
Illuka vald
VL koduvald Illuka
TIMO JUURSALU 13
TARMO KOLLO 13
KRISTO KESLER 12
TARMO ANTON 12
Jõhvi vald
VL Jõhvi heaks
ELLE SELIVERSTOVA 74
KAIA KALDVEE 73
Kiviõli linn
Keskerakond
RAISSA VIŠNJOVA 35
JANEK ESKOR 34
Kohtla-Nõmme vald
VL Kohtla-Nõmme areng
MAIT ROODEN 13
TIIT RAUD 13
Lohusuu vald
VL Kohalik rahvas
ANDREI EERO 23
MARINA KÄRBERG 22
VL Tasakaal
MARJU SOOP 24
VELLO REISENBUK 24
Narva Jõesuu linn
VL Ühtne Narva Jõesuu
SVETLANA MOISSEJEVA 32
NATALJA MJATŠINA 31
Sonda vald
VL meie vald
AARE ERIK 13
ANNE JÕESAAR 13
MIHHAIL POLL 12
Tudulinna vald
VL Meie koduvald Tudulinna
MARGUS LEPP 12
MARIKA VALTER 12
Mustvee linn
VL Pähklid
NONA KOLPAKOVA 39
TATJANA KUDINA 38
Pajusi vald
VL Pajusi
JÜRI SIIRMÄE 12
AGNES RÄÄK 12
SDE
MÄRT JÕE 11
ÜLO ANTSMAA 10
Pala vald
VL Pala – meie koduvald
KALEV KARU 16
AIVO KIKKAS 16
EVE ERES 15
Palamuse vald
VL Paunvere
TERJE KÄRMAS 26
MALLE PUUSEPP 25
Põltsamaa vald
IRL
EVI ROHTLA 39
PIRET MARMOR 39
Reformierakond
ERKKI KELDO 33
VALVE VARIK 33
Põltsamaa linn
Reformierakond
MART JOOSEP 49
TERJE TREI 48
SDE
ANNE KURVITS 18
ERIKA SARI 17
IRL
MARGUS ÄÄREMAA 32
GUIDO POOK 32
HELENA NÕMMIK 32
Kasepää vald
VL Kohalik rahvas
INGA TOLBINA 15
LIIDIA VASSILJEVA 14
Saare vald
SDE
TAMOR ERIKSON 11
EHA LEPPIK 10
TEA DAŠKOVA 10
AGNES KALLAS 10
Ambla vald
SDE
ANTS AASAMETS 22
KRISTA NELKE 21
MEELIS KASEVÄLI 21
Imavere vald
IRL
JAANUS NILP 17
ANTS VÄLIMÄE 16
Järva Jaani vald
Keskerakond
ARDI SELGE 11
REIN KÖSTER 11
Kareda vald
VL Kodupaik Kareda
JANNO NAU 12
KAIDI-LY VÄLB 12
ERKO EINMANN 12
GETTER KLAAS 11
Koeru vald
IRL
KERLI SIRILA 18
ÜLLE ALLINGU 17
VL Parem Koeru
JARKKO KALEVI ARHILAHTI 19
AHTO HÄRM 19
KÜLVAR MAND 19
Koigi vald
Reformierakond
RAGNAR NAKUS 12
LIIDIA MÄEVEER 12
TÕNU TRAKS 11
Paide vald
VL Meie vald
ALO SALM 16
ARARAT ABELJAN 16
Roosna-Alliku vald
Keskerakond
ANNELI KARMA 12
KAIRI KAPITONOV 12
IVAN BOBROVSKI 11
TIIT MERISALU 11
AVO ALT 11
Väätsa vald
SDE
ANDRUS SUURKIVI 17
MADE PIHO 16
Kullamaa vald
Reformierakond
KRISTO PRIIMÄGI 20
TIIA TOPPER 19
Lääne-Nigula vald
Keskerakond
ANDRUS POST 30
KALLE SAAR 29
Martna vald
IRL
REELIKA TOOM 5
EEVI RÄTSEP 5
VL Koostöö
MAIMU NEUHOF 12
ANTS MARIPUU 12
MARGE KANNA 11
Noarootsi vald
VL Koduvald Noarootsi
MART VAHTEL 29
ENDEL PELAPSON 29
Nõva vald
Reformierakond
MAIRE KOPPELMAA 13
KALLE ORUMAA 12
Keskerakond
TIIU KAEVATS 9
RITA SOOTS 8
EKRE
TARMO HEINLEHT 13
ÜLLE HEINLEHT 13
Ridala vald
Keskerakond
MERIKE KALLAS 28
PJOTR PALMITS 27
Kadrina vald
VL Koduvald
RISTO MURUMÄGI 37
VIRGO INNO 37
OLEV KÄSPERSON 36
Laekvere vald
IRL
LILIAN SEPAJÕE 17
ANU ALLIKSOO 17
TRIIN MÄGI 16
SDE
KAAREL ŠESTAKOV 17
AIVAR TAMM 17
Rakke vald
IRL
MARIS TAMP 15
MINNA SILLAMAA 14
SDE
KASPAR MATTISEN 40
KAUR SALUS 39
Rakvere vald
IRL
VEIKO VILU 23
EIDO RAZDOVALOV 22
Rakvere linn
IRL
OLEV PULDRE 91
MARKO POMERANTS 91
Keskerakond
LIIDIA BOBKOVA 75
JÜRI LANDBERG 75
Rägavere vald
VL Rägavere vald
JÜRI RAAL 8
MERLE UNUS 7
MERLE BASTIG 7
Sõmeru vald
VL Üheskoos
KERLI KÄNGSEPP 20
MARGIT LICHTFELDT 19
IRL
MARKO TIINAS 36
TARVO PLOTNIK 36
Tamsalu vald
VL Tamsalu vald
KERTU LANGINEN 15
VÄINO VIRKS 14
Tapa vald
Keskerakond
TRIIN KOITLA 27
MARINA TRIPUZ 27
VITALI ANIŠTŠUK 26
Viru-Nigula vald
SDE
JUTA AIT 11
KAI TOOME 11
PEKKA LAIDINEN 10
EVA MARIA STINA PEEK 10
Väike-Maarja vald
Keskerakond
MART PRUUL 25
VOLDEMAR AKSEL 24
Reformierakond
LUULE HOREB 13
INDREK MÄGI 12
Kanepi vald
Reformierakond
IRJE KONGO 26
MARTTI KALEVA 26
Keskerakond
MEINHARD ALJES 23
HELJU KÜPPAR 22
Laheda vald
SDE
OLEV VEBERSON 17
ARVI VÕRU 16
Mikitamäe vald
VL Mikitamäe noored
KATRI KARPSON 13
MARTIN PALOLILL 12
Mooste vald
VL koduvald Mooste
SULEV SOLNIK 14
KARIN KLAUS 13
Orava vald
VL Koduvald Orava
MEELIS AIANURM 15
AINO SUURMANN 15
VENDU SUURMANN 14
Valgjärve vald
Reformierakond
HEIMAR HANI 22
ARDI MARK 22
Veriora vald
VL Koduvald Veriora
MEELIS JAEMAA 14
KARMEN OIDERMAA 14
PIRET KISS 14
HELI SALF 14
LEA TÄHE 13
OLGA NUUSBERG-LAPP 13
Värska vald
SDE
OLEG KOSTÕGOV 24
MARGUS KRAAV 24
Are vald
VL Ühtne koduvald
VILLI SUTT 15
TOIVO VÕSUMETS 14
Häädemeeste vald
VL Ühtne koduvald
KIRTI MÄGI 25
JÜRI HANSON 24
Kihnu vald
VL Parem Kihnu
ÕIE VESIK 11
ARVO SAARE 10
TAIVI VESIK 10
Paikuse vald
VL Parem Paikuse
EERO RÄNDLA 22
AVO HANSBERG 21
Sauga vald
Vallarahva valimisliit
TÕNU SEPIK 28
JANA TORN 27
JAAN STOLTS 27
Sindi linn
IRL
TOOMAS KUUDA 39
RAIGO PAULBERG 38
Keskerakond
MATI KUUSK 26
KAIRE KANGUR 26
TOOMAS ASI 26
Surju vald
VL Koostöö
PEEP PÕLMA 19
AVE KARTAU 19
LIIS JUUST 19
Tori vald
Keskerakond
GERRY JAANIMÄE 23
AHTO SAAR 22
VL Koduvald
AITA PUUST 22
RAIVO TILK 22
Tõstamaa vald
VL Tõstamaa
DUARD VILBRE 28
MAIDO KAJA 27
Tahkuranna vald
VL Koostöö
VILJAR METSAORU 21
AHTI KUKK 20
Varbla vald
VL Meie Kodu
RENE KASK 14
VALENTIN MOROZOV 13
Vändra vald
VL Kodukant
KARL RÕÕMUSAARE 18
MERLE ERVIN 18
HELDI RAUDE 18
Vändra alev
VL Vändralane
MAIMU TUI 25
GERSTI KONT 24
Juuru vald
VL Tegus kogukond
URMAS TAMMEMÄE 27
VILLU SUSI 26
VL Meie kodu
UUNO AHLBERG 27
TÕNU EMBERG 26
Kehtna vald
SDE
ANNE HELME 26
TOOMAS RAUD 25
Käru vald
IRL
MAIMO NÖPS 15
HEDI VAINO 14
MEELIKE SIZASK 14
Raikküla vald
VL Meie koduvald Raikküla
JAAN TRUUTS 27
RAIVO REBANE 26
Vigala vald
VL Vigala Väega Värk
OLAVI ALLIPERE 17
MARET JÄRV 16
Kaarma vald
Reformierakond
ULVI VALGE 29
ÜLLE KUKK 29
Kihelkonna vald
VL Koduvald
SIRJE RAIK 14
ELLE MÄE 13
Kuressaare linn
SDE
REET TUISK 37
LEET RAUNO LEMBER 36
Laimjala vald
VL Laimjala
TOOMAS RIIS 20
LAURA VÄLI 20
Leisi vald
VL Koduvald Leisi
TIINA OLESK 18
TÕNU ERIN 17
Lümanda vald
VL Lühis
AIN RAND 14
KRISTJAN LÜÜDING 14
HARALD TÕRU 13
KAJA SAKALA 13
VL Elujõuline Koduvald
TEISI VALGE 11
TRIIN REITALU 10
Muhu vald
Keskerakond
TRIINU LANG 35
IVI TAMMEAID 34
Mustjala vald
VL Mustjala külad
JÜRI ADER 11
EDITH VIIRA 10
Orissaare vald
VL Meie Orissaare
MATI RÜÜTEL 20
MAAJA VABRIT 19
Pihtla vald
SDE
TAAVI TUISK 19
LEMBIT PAJUSSAAR 19
MARGIT MALK 18
Pöide vald
SDE
LEA PEET 11
ANDRES PEET 11
TIINA RUUS 10
Ruhnu vald
VL Ruhnu 17
AARE SÜNTER 8
MAIU MÄGI 7
VL Ruhnu
PRIIT KAPSTA 7
KAAREL LAUK 7
Salme vald
VL Koostöö
KAIDI OTTIS 20
ANDRE ANIS 19
Valjala vald
VL Maaelu toetajad
AIVE MÕISTLIK 13
ENN PUKK 13
Alatskivi vald
VL Alatskivi parteitud
HELI MALMISTE 12
KALEV ELKEN 12
PRIIT ALLIKIVI 12
VL Isamaaline Alatskivi
MARIKA RUSIN 17
RUTH RAJA 17
Kallaste linn
VL Kallaste – meie kodu
LIIDIA OPIKOVA 18
KRISTINA FEKLISTOVA 17
VL Vaba Kallaste kodanik
ANDRES-ANDREI HANSMAN 15
IGOR TSELIŠTŠEV 14
Kambja vald
VL Koduvald
INDREK UUS 20
MEELI PAULSON 20
MERILIIS KUUSLAP 20
Laeva vald
Reformierakond
VEIKO MÄRTIN 15
JÜRI KOSTER 15
PRIIT RAIDVEE 15
Nõo vald
SDE
HARRI KUBRI 27
HELEN VOIKA 27
Piirissaare vald
VL Kodupaik
IGOR KUZNETSOV 4
EVALD TRUUTS 4
GEORGI ROMANENKOV 4
Keskerakond
TIMOFEI ILJIN 5
ARMEN AIVAZJAN 4
ZINON MANŽURETS 4
Puhja vald
VL Nr.1
JANEK RAID 24
KERSTI AADUSOO 23
KARITA KIRBITS 23
Rannu vald
VL Rannu
IMBI ÜLPER 17
ANDRES BÕKAREV 17
KAIDOR ROOSIMÄE 16
Tartu vald
VL Kohalik elu
JANEK ELKEN 28
TARMO ARUOJA 28
Tähtvere vald
VL Ühiselt Tähtveres
INGA VÄIKENE 39
ENN LILIENTHAL 38
Reformierakond
TIINA SIRGE 31
JAAN PETTAI 30
Vara vald
Reformierakond
VEIKO SEMILARSKI 13
HANNO REMBEL 13
VL Koduvald
EDUARD KATSAN 15
KÜLLIKE KUUSIK 15
AIN PRISK 14
Võnnu vald
VL Võnnu kihelkonna eest
MIHKEL MÄLLO 15
REIN MARDO 15
ERIKA TIIMAN 15
Hummuli vald
Reformierakond
MAIRA MATUS 13
MARIKA RIIT 13
EVELIN VEESAAR 12
Palupera vald
VL Toimiv Koduvald
TÕNU KUKK 18
ANU NARITS 18
Puka vald
Reformierakond
AGRIS POSSUL 15
HELGI PUNG 14
ANDRUS TEOREIN 14
Põdrala vald
VL Koduvald Põdrala
EIN JANNO 15
JAAN RUUSMANN 15
TAAVI ALEKÕRS 14
Sangaste vald
SDE
IVO PILL 13
LEA KORBUN 12
HEILI FREIMANIS 12
Taheva vald
IRL
EVI VEERME 19
RASMUS ONKEL 19
ANDRES RÕÕMUS 18
Tõlliste vald
SDE
JÜRI KATTAI 17
PILVI VÄRNIK 16
Õru vald
VL Koduvald
ERLEND JABLONSKI 7
SIRJE VÄIKENE 6
VL Ühtne vald
REELIKA LIPPING 10
MIHKEL PERLOV 9
Kõo vald
VL Koduvald
TÕNIS RIISK 13
AARE PRIKS 13
HEILIKA VAHTRA 12
EDA PIILMANN 12
TIINA LEIS 12
Kõpu vald
VL Kodukant Kõpu
AIRIS KÄPPA 16
AVE OJALO 16
RAIDO KOLK 16
Mõisaküla linn
IRL
JURI KOTŠETOV 14
LIIVIA RANNAMA 13
Karksi vald
IRL
ANDI SÕMMER 28
JÜRI KERT 28
KATRIN KIVISTIK 27
VL Koostöö
AIN PEENSOO 27
LAILI LAMP 26
Suure-Jaani vald
VL Suure-Jaani kihelkond
AAN JASKA 38
LIIVI LINDEMANN 37
IRL
TAMBET SOVA 35
OLAVI UDAM 34
Tarvastu vald
IRL
JOEL MANDRI 38
TIIA KLEIN 37
Viljandi linn
Reformierakond
KALEV HELI 55
PEEP ARU 54
SDE
MALLE VAHTRA 62
EERO JÄRVEKÜLG 61
Viljandi vald
SDE
MARET TAMME 49
HEINO LAPP 49
VL Viljandi vald
OTT KUKK 39
ÜLLE GURJEV 39
Antsla vald
VL Me elame siin
RANDO TREIMUTH 33
JAANUS KALA 33
Lasva vald
Keskerakond
AHTI TREIER 24
ÜLLAR LILLO 24
Meremäe vald
IRL
OTT PIKK 23
KATRIN RAHUSOOV 22
Mõniste vald
IRL
KAINO ZILMER 20
HANNO HANIMÄGI 19
KRISTO HAINSOO 19
Rõuge vald
VL Koduvald Rõuge
PEEP KIMMEL 24
ALAR JOHANSON 23
MEIT GROSSMANN 23
VL Meie Rõuge
PEETER REEMANN 25
MAIRO LIPMEISTER 24
Urvaste vald
VL Üks Urvaste
EVI ZIRK 17
ANITA TRETJAK 17
LILY LUTTI 16
Varstu vald
IRL
AIRI PARV 14
MAIGI NIILUS 14
KERSTI JÕGI 14
JAAK KASAK 13
Võru linn
Reformierakond
ELIISE ABEL 87
OLEV LÜÜTSEPP 87
MEELIS MUNSKI 87

* – ühe häälega väljajäänud kandidaadide seas on ka neid, kes on volikokku pääsenud asendusliikmena!