10 kesklinna kandidaati Tallinna linnavolikokku

[vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_column_text]

Tallinna kesklinnas kandideerib nendel valimistel 196. kandidaati, kellest vaid 10 saavad valituks linnavolikokku. Arvestades keskmise valija rumalust (hääl antakse esinumbrile), teen ennustuse, et kesklinnast pääsevad linnavolikokku järgmised nimekirjad ja isikud. 

IRL (0-2 kohta)

2013. aastal tehti tänu Eerik-Niiles Krossile (6897 häält) supertulemus ehk 4 kohta volikogus. Kuna Kross ei ole enam ei erakonnas ega piirkonnas, siis IRL saab kesklinnast volikokku ühe, maksimaalselt kaks kohta. Kui Sven Sester volikokku ei lähe, siis teda asendab tänane volikogu liige Riina Solman. Kompensatsioonimandaadiga võib kesklinnast sisse saada Kaido Kukk, kes on üleriigilises nimekirjas kõrgel kohal, kuid IRL võib üllatada ka valimiskünnise mitteületamisega.

Keskerakond (4 kohta)

Keskerakond saab kesklinnast 4 kohta. Mihhail Korb volikokku ei lähe, samamoodi ka minister Jaak Aab. Võimalik, et koha toob ära ka linnaosavanem Taavi Pukk, kes ametis jätkates volikogus ei jätka. Volikokku lähevad aga Natalia Malleus, Niina Sõtnik ja kaks ennustamata nime, kellest üks võib olla Jüri Kuuskemaa (kui ta ise kohast ei loobu), kuid üks jääb üllatuseks (Kalle Mihkels?). Huvitav saab olema näha SDE-st Keskerakonda läinud Abdul Hamid Turay häältesaaki.

EKRE (1-2 kohta)

2013. jäi Mart Helme juhtimisel EKRE kohast ilma. Seekord ületab EKRE suurema tõenäosusega valimiskünnise ja Helle-Moonika Helme saab kesklinnast valituks.

SDE (2 kohta)

Sotsid said 2013. aastal kesklinnast 2 kohta, millest ühe kompensatsioonimandaadina. Arvan, et see jääb samaks ehk minister Jevgeni Ossinovski toob esinumbri häältesaagi, kuid volikokku lähevad hoopis Helve Särgava, aga teist nime hetkel ei paku;)

Reformierakond (1-3 kohta)

2013. aastal sai Reform kesklinnast vaid ühe koha. Seekord võib ennustada 1-3 ehk Taavi Rõivase asemel läheb volikokku Ivi Eenmaa ja võimalik ka, et Toomas Kruusimägi ja/või Helen Mahmastol.

Tegus Tallinn (0-1 koht)

Kui valimisliit Tegus Savisaar ületab künnise, siis kesklinnast saab valituks Urmas Sõõrumaa.

Vaba Tallinna Kodanik (0-1 koht)

Sarnane katsumus ootab ees Vaba Tallinna Kodanikku, kelle esinumber on 2013. aastal IRLi ridades 1085 häält kogunud Juku-Kalle Raid.

Muud (0 kohta)

Lisaks kandideerib kesklinnas 2 üksikkandidaati ning mõned valimisliidud ja parteid. Mingit lootust ei ole valituks saada VL Metroolinnal, VL MEIE Tallinn, VL Eesti Ellujäämisliikumine, VL Hääled, Eestima Ühendatud Vasakpartei ning paraku ka Eestimaa Rohelistel, kelle eelmiste valimiste häältesaak kesklinnast oli kokku vaid 174.

Kui mõni tuttav nendes kandideerib võid ju hääle anda, kuid arvesta, et valimiskünnise mitteületanud hääled lähevad sissepääsenute vahel jagamisele, millest suurima osa saab valimiste võitja ehk Keskerakond. Kas soovid toetada Keskerakonda?

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_empty_space height=”20px”][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_single_image image=”7687″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_empty_space height=”20px”][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_column_text]

66 kandidaati Riigikokku

2015. aastal sai palju tähelepanu väide, et suurem osa Riigikogu liikmeid võib juba enne valimisi ära nimetada. Tegemist oli erakondade esinumbritega ning üldnimekirjadega, milles erakonnad ise määravad, kes eespool on.

Artikli eesmärk oli näidata, et erakonnad ja ka valimisliidud soovivad valijate eest otsused juba enne valimisi ära teha.

Ka nende valimistega on sama lugu – 90% tõenäosusega on kesklinna 10 kandidaati just eelpool väljatoodud nimede seas. Kui soovid seda muuta, siis ükskõik millist erakonda või valimisliitu eelistad – ära anna häält esinumbrile! 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]