3×3. Naiste mudamaadlus. Laulupidu.

Selle suve üks pikematest ja lahedamatest nädalavahetustest on seljataga. See algas Orissaare-Tallinn-Pajusi-Põltsamaa-Võrtsjärv-Rannu-Rõngu-Kääriku sõiduga Üliõpilaste XXIII Suvemängudele, kus toimus Alexela 3×3 korvpalli IV etapp. Teepeal sai täiendatud Eesti korpalliplatside kaarti veel mõne puuduoleva korvpalliplatsi ja pildiga.

Kuigi ilma tõttu mängiti Käärikul 3×3 EMV arvestuses esimest korda saalis, suutsid osalejad väga korralikud ja tasavägised mängud teha. Finaalis, kus kommentaator Tom Eriku sõnade järgi pani palli mängu Rauno Pehka, läks lõpuks viskevõistluseks, kus kaare tagant keegi enam mööda ei osanud visata. 

3x3 Kääriku 2023 võitjad mehed

Kui normaalsed inimesed oleks peale sellist 3×3 turnat pikemale puhkusele läinud, siis Üliõpilaste Suvemängude osalejad jätkasid autolükkamise ja jumalteabmillega. Päeva ja kogu suvemängude naelaks oli laupäevaõhtune… 

Naiste mudamaadlus

Väidan, et Eestis ei ole mitte ühtegi teist “spordivõistlust” (võibolla ei peagi neid jutumärke siia panema), kus ligi 2000-pealine publik tõmmatakse sedasi käima kui Üliõpilaste Suvemängude teise päeva viimasel alal ehk naiste mudamaadluses.

Minu jaoks oli võistlusareenist oluliselt tähtsam jälgida, kuidas Tom Erik Luoma-Aho koos DJ Marti Viiluga (ning Donka ja muu korraldustiimiga, keda oli vist sadakond), tõmbasid publiku käima. Selle energiaga oleks publik ilmselt elanud samamoodi kaasa ka 60+ vanameeste kabeturniirile. 

Laulupidu. Mudilaskoorid laulame…

Laulupidu

Pühapäeva hommikul Kääriku-Laulupidu, sest kui oma laps on rongkäigus ja kaare all, siis sellest ei ole midagi tähtsamat (Lola on pildi taustal, kaare alt vasakult keskel, alt 17 reas paremalt kolmas. Vist.). Catalina sai parema vaate, kui mina. 

Mudilaskoorid said Laulupeolt ilmselt kõige meeldejäävama mälestuse, sest peale Kadriorgu löönud välku ja poolt Võrtsjärve, mis siis maha sadas, on ka teistel raske pidu unustada. Ühtegi kuiva kohta ei olnud paljudel. Kiitus kõikidele, kes lõpuni vastu pidasid.  

Lola Kimmel

Õnneks olime juba varakult planeerinud Laulupeolt, peale mudilaskoore, tagasi Saaremaale sõita. Lõpulugusid vaatasime juba telekast.

Kuigi suvi puht tehniliselt alles algas, siis juba on, mida meenutada. Järgmisel nädalavahetusel on Orissaares I Land Sound