Agu Uudelepa valimissoovitused

[vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_single_image image=”8262″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://eesti200.ee/”][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_column_text]

Reede õhtul Eestisse lennates oleks peaegu toolilt kukkunud, kui just lennuki turvavöö poleks kinni olnud – minu kunagine TTÜ haldusjuhtimise lõputöö juhendaja Agu Uudelepp tsiteeris Postimehe artiklis Kimmel.ee blogi: “Eelmistel valimistel tegi Reigo Kimmel oma blogis Kimmel.ee nimepõhise valimisennustuse, mis oli täpsem kui enamiku politoloogide ja sotsioloogide oma”.

Minu esimene kogemus Agu Uudelepaga oli rohkem kui 15-aastat tagasi ühes TTÜ “Avalikkussuhted” õppeaine raames, kus esimeses loengus ütles Agu, et nüüd hakkame õppima propagandat, aga kuna TTÜs ei tohi õpetada propagandat, siis õppeaine nimi on “avalikkussuhted”.

Tegelikult me ei õppinud selles aines kuidas teha propagandat, vaid kuidas propagandat artiklitest ja muust meediast ära tunda. Kogu kursus oli mitmel korral üllatunud kui palju seda tegelikult esineb.

Riigikogu valimised algasid täna, tsiteerin nüüd ise Agu soovitusi:

  • Arvesta kõigepealt erakondadega, kellel on mingi lootus Riigikokku pääseda. Valikut pole palju.
  • Esimeses järjekorras tõmba maha erakonnad, kelle kohta sinu käsi põhimõtteliselt ei ole nõus valima. Valik jääb kitsamaks.
  • Vaata, kellel on lootust järgmisel neljal aastal koalitsioonis olla. Valik võib jääda veel kitsamaks.
  • Seejärel vali selle kitsa ringi seast inimene, kes on kõige sümpaatsem. Isegi kui ta ise sisse ei saa, läheb hääl erakonnale, kes kõige vähem närvidele käib.

Agu Uudelepp avas kunagi minu huvi poliitika vastu, kuna kui sa ei tegele poliitikaga, siis poliitika tegeleb sinuga.

Siiski ei ole minu käsi andnud siiani ega tõenäoliselt ka tulevikus allkirja liitumaks ühegi Eesti erakonnaga, kuigi olen mitmetel valimistel kandideerinud. Ma usun, et kõik erakonnad soovivad Eestile head, kuigi peale koalitsioonilepinguid ei õnnestu kellelgi kõiki lubadusi täita. Samas on erakondade tänased lubadused sellised, et isegi kui nad saavad ainuvalitsejaks (mida ma loodan, et riigi tasemel mitte kunagi Eestis ei juhtuks) ei suuda nad neid kõiki täita.

Kui välja arvata üleriigilised kinnised nimekirjad, on Eesti valimissüsteem aus ja hea, kus oma eelistused saavad anda nii erakonnad (ringkondade nimekirjades) ja valijad, kes ei pea erakonna ringkondade nimekirjade eelistustega arvestama. Seega – kõik valima!

Ka mina oleks oma e-hääle täna juba andnud kui mu viirusetõrje poleks juba kolmandat korda RK2019.exe faili karantiini viinud. Kes oskab selgitada?

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_single_image image=”8264″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_column_text]Disclaimer: kui viirusetõrje korraks välja lülitasin, siis sain hääle antud![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]