Täna hommikul sai Tallinnas, Veerenni raudteeülesõidul juhtunud õnnetuses surma näitleja, saatejuht ja ajakirjanik Jüri Aarma.

Ma ei ole kunagi ühegi näitleja või artisti surma puhul avaldanud omapoolset kaastunnet, kuid täna on see päev. Samamoodi nagu Allan Dorbek viis mind kunagi korvpalli juurde, andsid Jüri Aarma ja Priit Aimla duo kõige suurema panuse selleks, et mul oleks eluterve huumorimeel.

22-aastat tagasi võtsin Aarma-Aimla ühe humoreski ja tegin selle põhjal kava, millega võitsin noorte humoristide konkursi. Kirjutasin mõni aeg hiljem isegi “Parteikongressi” sõnad üles, kuid paraku on see video YouTubest tänaseks kadunud. Olen planeerinud juba aastaid, et Rahvusraamatukogust see lindistus kätte saada, kuna minujaoks on see Eesti huumori kullafondi tipptase. Äkki keegi leiab selle ja laeb üles?

Viimati nägin Jüri Aarmat hallide juuste lehvides mõni aeg tagasi samas Veerenni tänavas, kui parasjagu GPS kunsti tegin. Koheselt tuli meelde nii parteikongress, Eesti-Vene vestmik, kodukirjand, kui ka Jüri ilmselt tuntuim etteaste – “Ärge jätke mind üksi, kui oleme joonud šampanjat“.

Loodan, et kedagi ei pahanda, kui selle loo lõpetan “Parteikongressi” sõnadega: “Tegemist on pasandava (masendava), tegemist on masendava arusaamatusega.”