Eestlane on veider rahvas. Hoiab peamiselt omaette, kuid iga mõne aasta tagant tuleb pea 10% rahvast ühte kokku kokku, et tantsida ja laulda.

Kuna ma tantsida ei oska, siis laulud on jäänud rohkem meelde. Allolevalt isiklik edetabel koos kommentaaridega Laulu- ja Tantsupeo parimatest paladest, millest olen ise osa saanud.

“Puu on puude kõrgune”, 2007

X noorte laulu- ja tantsupeo põhilugu oli ca 8-minutiline “Puu on puude kõrgune”. Ilmselt senimaani kõige pikem telefonihelinaks pandud lugu. Isegi toonane Soome päritolu tööandja, kes oli aeg-ajalt sunnitud telefonihelinat kuulma, küsis, et kui kõrge see puu siis ikkagi on?

“Tuulevaiksel ööl”, 2009

2009. aastal oli vähemalt tantsupeo põhilugu Matvere ja Koiksoni esituses olnud “Tuulevaiksel ööl”. See kummitas sedasi, et sai 4-aastat hiljem ka pulmapeo ametlikuks lauluks ja video taustaks.

“Maa ja ilm”, 2011

Olav Ehala “Maa ja ilm” oli lugu, mis vajas alguses vajas veidi seedimist, kuid peale korduvat kuulamist sai ka see mõneks ajaks telefonihelinaks.

“Kutse”, 2014

2014. aasta Laulupeoga olen isiklikult olnud rohkem seotud kui ühegi varasema või ka hilisema laulupeoga, sest sain Eesti Rahvusringhäälingu tegema sellest BFMi lõputöö projekti raames esmakordselt tegema ka otseülekannet YouTube vahendusel. Olin ka ise süüdi selles, et loetud hetked peale pidu olid kõik laulud üleval ka ERRi YouTube kanalis, millest näieks “Koit” on saanud üle 400 000 vaatamise.

Kogu peost jäi tehnilisel põhjustel üks error sisse ehk kuna üks fail jäi poolikuks, siis Gustav Ernesaksa “Kutse” solist Valnar Neidre esituses jäi lisamata. Tagantjärele jäi see lugu kõige rohkem kummitama. Õnneks saab selle kordust tänaseni ERRi lehelt järele vaadata.

Mesipuud ja muud jutud. Kõigil on oma eelistused ja lemmikud. Need olid minu omad.

Huviga ootan, mis lugu sellest laulu- ja tantsupeost kõige rohkem meelde jääb.