Eesti suurim oht on harimatud inimesed

Rasmus Kagge EPLDetsembri alguses rääkis Pealtnägija saate üks tegijatest Rasmus Kagge Eesti Päevalehele antud intervjuus, et Eesti suurim julgeolekuoht on harimatud inimesed – pimeduses ja infosulus vaevlevad inimesed, kellega jultunult manipuleeritakse. 

Olen olnud samal seisukohal juba aastaid, sest tähtsam sellest, et Eesti sõjaväel oleks olemas tank, on teadmine, et tanki juhiks ei saa inimene, kes suunab toru vajadusel selles suunas, millest ta oma ainsast meediavahendist soovitusena luges.

Olles pooleaastase tüdruku isa, ei huvita mind niiväga tank … kui näiteks vaktsineerimine. Eestis on tekkinud väga palju neid, kes põhimõtteliselt ei vaktsineeri end ja veelgi enam – ei luba ka oma lapsi ühegi haiguse vastu vaktsineerida. Kui mõni põhimõtteline inimene saab mõne tuntud tõve, siis mis teha – olgu see õppetunniks. Samas on ka Eestis juhtumeid, kus vaktsineerimata lapsed jäävad haigeks või juhtub veel hullemat, kuigi seda oleks saanud ära hoida.

Vaktsiinid2Mina ei vaktsineeri end igal sügisel gripi vastu ega jälgi puukentsefaliidi regulaarseid süste ja ma ei pea ka õigeks, et kõikide maailma haiguste vastu peaks inimene end vaktsineerima, kuid teise äärmusesse minek ehk vaktsiinidest täielik loobumine näitab, et inimene on mingites meediakanalitest olnud mõjutatud. Kui ei usu, vaata koomiksit.

Manipuleerimine valimistel ja “pime usk”

Enne valimisi manipuleeritakse alati jultunumalt kui varem. Sellest ei ole puhas ükski erakond, ka SDE.

Tallinna Linnavolikogu youtubeTallinna elanikuna olen jälginud Tallinna linna ja eriti linnavolikogu tegemisi. Olen vabast ajast laadinud kõik Tallinna Linnavolikogu videod YouTube, et ka teised saaksid näha, mis linna otsustusorganis toimub.

Täna on Tallinna linnas väga palju neid, kelle ainsaks usutavaks infoallikaks on tasuta postkasti maanduv linnaosa leht ning pime usk linnapeasse, kes juba krooniajast on 500 raha pensionitõusuks jaganud.

Kõik, mida Keskerakond Tallinnas on teinud, ei ole halb. Kõik, mida Reformierakond, IRL või sotsid riigijuhtimisel on teinud, ei ole hea. “Pime usk”, et juhid ei eksi, on halb ja millegipärast on mul tunne, et pimedat usku on Keskerakonnas kõige rohkem.

“Pimeda usu” parim näide on palgalised internetikommentaatorid. Kuigi Eesti puhul on raske uskuda, et selleks on eraldi ametikohad nagu Venemaal, siis Tallinna Linnavalitsuse näitel on kõige rohkem näiteid, et oluline osa tööülessannetest on olnud juba aastaid uudiste kommenteerimine.