Kaks sotsi Keskerakonnas ehk huvitavaid tähelepanekuid valimisnimekirjadest

[vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_column_text]

Kohalike omavalitsuste valimistel kandideerib Tallinnas 7 erakonda, 6 valimisliitu ja 8 üksikkandidaati. Kokku 1414 inimest. Huvitaval kombel võib mitme erakonna liikmeid võib leida mõne teise erakonna valimisnimekirjast.

Näiteks kaks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liiget kandideerivad Keskerakonna nimekirjas. Huvitav, kas valituks saades tuleb ka erakonda vahetada või on see sotside salajane plaan? Ka üks Vasakpartei liige on Keskerakonna nimekirjas.

IRLi ridades kandideerib üks Vabaerakonna liige. Kusjuures selline liige, keda Vabaerakond ei teagi, et ta IRLi nimekirjas kandideerib – oma veebilehel tuuakse välja vaid valimisliitudes kandideerijad.

Üks Keskerakondlane kandideerib Eestimaa Roheliste nimekirjas.

Valimisliidud

Valimisliitudes on seis põnevam. Näiteks valimisliidus MEIE Tallinn on 31 liikmest 15 ehk 48,4% Rahva Ühtsuse Erakonna liikmed ehk protsentuaalselt rohkem kui Roheliste erakonnas Eestimaa Rohelised erakonna liikmeid (37,8%). Samas kandideerivad MEIE Tallinn ridades ka IRLi, Vabaerakonna, Iseseisvuspartei ja Eesti Vabaduspartei – Põllumeeste Kogu liikmed.

Ühes teises valimisliidus kandideerivad kõrvuti EKRE ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige. Samuti on selles üks RÜE liige, kuid kõige rohkem on keskerakondlasi, sest selle nimekirja esinumber on ankeedi järgi endiselt Tallinna linnapea.

Valimisliidus, milles kõrgharidusega kandidaatide osakaal kõige väiksem ehk kus 5 põhiharidusega, 6 keskharidusega ja 6 kõrgharidusega inimest, on koos IRLi, Vabaerakonna ja Põllumeeste Kogu liikmed. Kusjuures Vabaerakond ei ole ka siin tähele pannud, et üks nende liige kandideerib ka valimisliidus “Eesti Ellujäämisliikumine”.

Erakonna liikmete osakaal nimekirjades

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_single_image image=”7595″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank”][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_column_text]

Kõige suurem osakaal erakonna liikmeid ühe erakonna nimekirjas on Reformierakonnal, kus 103 kandidaadist vaid 3 inimest ei ole hetkel Reformierakonna liikmed. Toome nad välja:

Reformierakonna liikmeid teistest erakondadest ei leia, küll aga leiab ühe valimisliidu ülelinnalisest nimekirjast järjest kaks nime, kellest esimene kuulub Reformierakonda, teine Keskerakonda.

Ka Keskerakonna nimekirjast leiab mõne tuntud nime, kes erakonda ei ole astunud. Näiteks Jüri Kuuskemaa või Kristen Viikmäe. Lisaks on 498 nime seas nii 18-aastane kui 85-aastane kandidaat.

IRLi nimekirja 167 nimest ei ole erakonnas 13 liiget, teiste seas Tiina Kangro, kes on IRL fraktsioonis Riigikogus ja Jaak Uudmäe, kes on IRL fraktsioonis Tallinna linnavolikogus.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna 128 nimest ei ole 24 kandidaati erakonna liikmed, teiste seas Aleksei Turovski, Helve Särgava, Anastassia Kovalenko, Kadri Kõusaar ja … Reigo Kimmel.

Selleks, et ajakirjanikel ja erakondade kontoritel oleks põnevam oma kadunud liikmeid teiste nimekirjadest otsida, ei ole neid siin linkidena välja toonud, kuid kes küsib, sel aitan vastuseid leida.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]