Valimiste võitja on Lauri Laats

Lauri Laats on Mustamäe linnaosavanem. 2021. KOV valimistel tegi ta tulemuse, mis üllatas paljusid. Lauri sai Mustamäelt 8466 häält, samas ringkonnas kandideerinud endine peaminister Jüri Ratas sai 3034 häält. Kogu Eesti peale on see teine tulemus. 

Tean isiklikult nii Jürit kui Laurit, võibolla Laurit isegi rohkem. Olen Lauriga käinud ühistel välisreisidel ja temaga poliitilistel teemadel vaielnud rohkem kui keskmine Mustamäe elanik, kuid kokkuvõttes on need olnud konstruktiivsed. 

Lauri Laats, 2021 KOV valimiste 8466 häält

Viimasel ajal olen Mustamäe linnaosavanemaga kohtunud harva. Viimati selle aasta kevadel siis kui rääkisime ühest korvpalliväljakust, kus Mustamäe sai Vilde teel esimese A1 3×3 korvpalli kategooria väljaku Mustamäele. Lauril oli selles otsustuses oma roll. 

Mitmed minu Mustamäel elavad tuttavad on öelnud, et suures plaanis on Mustamäel kõik asjad hästi ja linnaosavanem on sellesse kõvasti panustanud. Lauri teinud nendel valimistel väga kõva tulemuse ja väärib täna suuremat tunnustust, kui Eesti meedia sellest hetkel kirjutab. 

Loodan, et Lauri saab vähemalt abilinnapeaks, sest siis oleks Tallinnas hea ka sporditeemadel edasi minna. Lauriga ma kavatsen veel kohtuda, kuigi selliseid ettevõtmisi nagu me aastaid tagasi koos tegime, on edaspidi üsna raske planeerida.

Aga küll jõuame. Loodan, et poliitikas on Lauril ka edaspidi kõrge lend. Palju õnne, Lauri Laats. Kavatsen sinu tegemistel ka edaspidi silma peal hoida ja loodan, et kunagi saame mõnel ühisel väljasõidul asju koos arutada. 

Lauri Laats