Loodan, et venelased võidavad sõja!

Loodan, et selle sõja võidavad venelased, kuid mitte Ukrainale sõja kuulutanud Venemaad valitsev juhtkond ega nende sõdurid, kes hetkel okupeerivad Ukrainat. 

Väga suur osa kõikidest venelastest, elagu nad Venemaal või mujal maailmas, ei taha sõda, ei Ukrainas ega mujal. Sellest sõjast ei võida mitte keegi. See sõda ei too ka venelastele midagi head.  

Aga selle sõja saaksid venelased võita. Seda juhul, kui neid on piisavalt palju, et öelda, et me ei taha sõdida. See sõda ajab väga paljud venelased närvi – spordis on juba tehtud otsused korvpallis, kuid veel hullem saab olema jalgpallis, kus UEFA meistrite liiga finaal viiakse Peterburist ära. 

Venemaa tänased juhid ei pruugi aru saada, et teiste riikidega võib küll sõdida, kuid tõenäoliselt lendavad juba lähiajal erinevatele Venemaa linnade tänavatele jalgpalli, korvpalli, hoki ja teiste spordialade fännid ning kõik teised, kes ei taha sõda ja sellega kaasnevat. Usun, et isegi Vladimir ei soovi Venemaa kohalike jalgpalli ja hoki ultrafännidega tülli minna. Sanktsioonid hakkavad kindlasti töötama ja mitte Venemaa kasuks. 

Uus narratiiv – venelaste võit!

Kogu demokraatlik meedia üle maailma võiks juba täna võtta uue narratiivi: “russians – You can win the war if you stop the war!“. Ma ei ole sellist mõtet veel üheski artiklis kohanud, aga näen, et Ukraina sõdur ei pruugi üksi hakkama saada – täna on kõige tähtsam suhelda venelasega. Nemad saavad selle sõja kiiremini ja paremini peatada kui Ukraina sõdurid. 

Venelastele ja vene inimese hingele on võit tähtis. Sõja peatamine on ainus võimalus, kus venelased võidaksid selle sõja. Väga tõenäoliselt kaasneb sellega ka teatud juhtkonna vahetus.

Venemaa (juhtkond) tahab sõda, venelane ei taha. Kõik minu Moskvas ja Peterburis elavad tuttavad on teatanud, et nad on sõja alustamise mõttest šokeeritud, kirjade järgi isegi rohkem kui mina. Venemaal on miljoneid inimesi rohkem kui Eestis, kes ei taha sõdida ükskõik kellega. 

Täna on ainuõige käik toetada Ukrainat, aga samamoodi tuleb toetada venelasi (kordan: mitte Venemaa juhtkonda). Nii Eestis kui kaugemal. Kutsun üles kõiki venelasi andma oma panuse, et see sõda lõppeks, sest võimalik, et venelased otsustavad selle sõja lõpu kiiremini kui Venemaa või Ukraina.

Russians (not Russia) in Russia and around the World : You Can Stop the War!

Täna on Delfi esilehe bänner meeleavaldusele Ukraina toetuseks homme kell 15:00 Vabaduse väljakul. Paraku on täna Eestis olulisem korraldada kõikide Eestis elavate venelastega täpselt samasugune meeleavaldus sõja lõpetamiseks. Sellest oleks ehk isegi rohkem kasu.