Millisel erakonnal on suurim osakaal kõrgharidusega kandidaate üle Eesti?

[vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_column_text]

Nädal tagasi sai tähelepanu lugu, kus selgitasin avalike andmete põhjal millises Tallinna valimisnimekirjas on suurim osakaal kõrgharitud inimesi. Tegin sama statistika nüüd ka üleriigiliselt 5 erakonna (Keskerakond, Reformierakond, sotsid, IRL ja EKRE) põhjal.

Erakondade nimekirjades kandideerib 6975 inimest ehk 59% kõikidest kandidaatidest. Neist on kõrgharidusega 3689 kandidaati (52,8%), kuid 307 kandidaati omab vaid põhiharidust ning 14 mitte sedagi.

Reformierakonnal on suurim osakaal kõrgharidusega kandidaate.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_empty_space height=”20px”][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_single_image image=”7759″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank”][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_column_text]

Üleriigiliselt on suurim osakaal kõrgharidusega kandidaate Reformierakonnal, kelle 1505 kandidaadist on 893 märkinud (59,3%) oma haridustasemeks kõrghariduse. IRL ja sotsid jäävad napilt maha, Keskerakonna kandidaatidest on kõrgharidus alla poole ja EKRE-l vaid 34,3% kandidaatidest.

Vastupidises seoses on põhiharidusega kandidaatide osakaal – EKRE 805 kandidaadist on põhiharidusega 69 inimest ehk 8,7%.

Keskerakonna nimekirjas kandideerib 142 põhiharidusega inimest ja 6 kandidaati, kellel ei ole põhiharidust ehk protsentuaalselt 6,2% kõikidest Keskerakonna kandidaatidest ei oma vähemalt keskharidust.

Kuigi kõik kandidaadid on seaduse ees võrdsed, soovin, et võimalikult vähesed vallad ja linnad saaksid enda juhtideks isikud, kellel on vaid põhiharidus või pole sedagi.

Selle loo tegemise eest tänan Vabariigi valimiskomisjoni andmebaasist tehtud väljavõtte eest![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]