Mis teed, venelane?

Reaalselt, mida sa täna teed? Ostad uue iPhone, käid kinos filmi vaatamas, jälgid erinevatest kanalitest uudiseid, tsekid Facebooki? Elad järelikult vabas maailmas, sest Venemaal ei ole enam ei Facebooki ega erinevate kanalite uudiseid. Seal ei näe sa lähimas tulevikus enam ühtegi uut Hollywoodi filmi ega poest osta ka uut iPhone. 

Kas sa, venelane, tead, et ühes riigis on hetkel asjad s*tasti ja varsti on p****s. Ei, see riik ei ole Ukraina, see on Venemaa ehk see riik, kus sinu keel on riigikeeleks. Selles riigis ei ole juba täna enam rahvusvahelist sporti, kultuuri, kaupa ja mida kõike veel. Sinu riigi paberraha on täna odavam kui tualettpaber. Sinu riigi elanikel pole maailmas enam palju kohti, kuhu puhkama lennata,  kuigi Egiptusega ilmselt veel tegeletakse. Sinu riigi hümn enam mujal maailmas spordivõistlustel ja mujal ei kõla. 

Ukrainas on täna asjad kahjuks juba p****s. Ukrainas tapavad sinu rahvuskaaslased täna lapsi, vanureid ja naisi. Sa elad vabas maailmas, sul on võimalus neid uudiseid lugeda ja vaadata kõikidest kanalitest. Aga mida sa teed selle infoga? Kas sa julged oma Facebooki profiilipildile Ukraina lipu heisata, kas sa julged kõikides oma sotsiaalmeedia kanalites öelda, et #nowar? Kas julged oma Venemaal elavatele sõpradele helistada ja kirjutada, kuidas tegelikult asjad on? Kas sa julged täna Venemaa presidendi avalikult p****e saata? 

Kui sa ei julge, siis ole hea vasta küsimustele: 

  • Miks peaks Eesti kinodes edaspidi olema filmide all venekeelsed subtiitrid? 
  • Miks peaks Eestis edaspidi üldse midagi vene keeles kajastama? 
  • Miks peaks Eesti koolides juba sellest sügisest jätkuma venekeelne õpe? Äkki Eesti otsustab, et viime venekeelse õppe sügisest hoopis ukrainakeelseks. Saate hakkama? 
  • Miks peaks Eesti ja kogu vaba maailm tulevikus aitama venelasi, kes täna ei võta avalikult sõjavastast seisukohta ja ei tule Ukrainale appi?

Venelane, mina olen sinuga!

Hea venelane, ma ei ole sinu peale vihane. Tõenäoliselt sa ei toeta seda sõda, aga sa oled segaduses. Võibolla ei ole sul julgust oma arvamust väljendada, sest sa kardad. Võibolla kardad, et ei saa tulevikus enam Venemaale saada, aga kas sa seda üldse tahaksid? Kas sa tahad minna riiki, kus lähiaastatel mitte midagi enam ei ole? Kas sa kardad, et sinu Venemaal elavaid sugulasi hakatakse represseerima? Juba represseeritakse. Isegi lapsed pannakse täna Moskvas kongi tänaval #NoWar sildi kandmise eest.  

Vaata ukrainlasi – nemad ei karda ja neil on hetkel sada korda raskem seis. Nad saavad surma sinu rahvuskaaslaste pommide ja kuulide tulemusel, aga nad ei karda. Ukraina tuleb sellest sõjast välja.   

Venelane, mina olen sinuga. Aga mina olen sinuga siis, kui sa täna oled minuga. Tee endast kõik, et Ukrainat aidata ja tee endast kõik, et see, mis Ukrainas reaalselt toimub jõuaks kõikide venelasteni nii Eestis kui kogu maailmas. Sa suudad seda paremini kui mina. 

Mihhail Kõlvart – ole eeskujuks!

Eesti kõige mõjukam inimene 2021. Liider. KOV valimistel pika puuga kõige rohkem hääli saanud inimene. Sina saad olla eeskuju kõigile Eestis elavatele venelastele. Ole julge ja võta konkreetselt sõna. Sinu hommikune Terevisioonis öeldud “mingil määral võib viha langeda ka vene inimeste peale” on sinu kõige ebakindlam ja ebamäärasem sõnavõtt senini. Liider ei saa olla “muna”. 

Mihhail – ole julge ja tegutse, võta vähemalt Eestis elavate venelastele mõeldud konkreetne sõjavastane üleskutse enda peale. Kutsu kõiki Eestis elavaid venelasi Ukrainat täna toetama. Nad tulevad sinu taha. Me kõik Eestis toetame sind selles, seda ka juhul, kui sa seetõttu tulevikus enam Venemaale sõita ei saa. Sa oled täna ühe vaba maailma väikeriigis elavate venelaste eestkõneleja. Näita välja, et sa seda ka oled!

Härra linnapea. Vaata täna Tallinn.ee ja Tartu.ee veebilehti. Leiad mõne erinevuse? Tallinn.ee/Lasnamae lehel on Ukraina sõja seitsmendal päeval endiselt viimane uudis, et nädala pärast tähistatakse Lasnamäel vastlapäeva? Põhja-Tallinn tähistab viimases uudises ka Maslenitsat. Vabandust, aga mida, kurat, veel täna Tallinnas tähistada saaks?

Kui Nõmme ja Kristiine linnaosa lehed välja arvata, siis Tallinna elanikele sõja seitsmendal päeval mingeid üleskutseid ei olegi? Kusjuures kumbki uudis pole täna Tallinna linna juhtivate kommunikatsiooniinimeste poolt pandud Tallinn.ee esilehele. Tallinn, sa suudad teha rohkem, sotsiaalmeedias on juba miskit tehtud, aga rohkem on vaja teha ja seda linnapea (õige pea tuleval?) käsul. 

Kui Tallinnas on natuke tehtud, siis meie “hea energia linn” Narva.ee räägib tänaseni koroonast ja kohalikest teemadest. Kus on narvakatel see info, kuhu täna ukrainlaste jaoks annetada saab? Kuidas see kommunikatsioon täna Eesti Vabariigis venekeelsele elanikkonnale toimub? Saaks paremini või kõik on ok? 

Eesti Politsei ja KAPO

Eesti Politsei ja Kaitsepolitsei. Teie olete kõige usaldusväärsemad organid kogu meie riigis. Täna on see hetk, kus taksojuht, kes end Vene kolonni Z tähisega autoga sõidab, viiakse ilma pikema jututa kiiremas korras 48h vahi alla. Ainus, asi mida see tegelane näeb, on telekast tulev otsepilt Ukrainast. Vahele mõned salvestatud reaalsed kaadrid ja vaba maailma uudised. 

Arestist väljudes saab võimaluse kleepsu ise eemaldada või järgmine 48h telekat vaadata. Võimalusel ka tasuta eskordi Venemaa piiripunkti, kus ise teab, mis edasi teeb. Meil ei ole selliseid inimesi Eestisse enam vaja!

Selline tegevus on täna kõikide Eestis kehtivate seadustega lubatud. Tegutsege julgelt, Eesti Politsei! Andke sellest ka sotsiaalmeedias teada.  

Head eestlased, oleme koos venelastega!

Meie president juba ütles, et see ei ole venelaste sõda ukrainlastega, see on Putini sõda Ukraina ja selle rahvaga. Toetame ja julgustame Eesti riigis elavaid venelasi, et nad astuks ühiselt ja selgelt Putini ja sõja vastu. 

Tänasel päeval annaks mina Lasnamäel elavale halli passiga Valeriale ja Narvas elavale Igorile, kes senini keeleeksami tõttu pole kodakondsust saanud, kuid kes kohalikku elanikkonda koondaks Ukraina abistamiseks mõeldud jaotuspunkti tööks, koheselt Eesti kodakondsuse. Selliseid Valeriaid ja Igoreid on Eestil täna rohkem vaja, kui mõnda kodanikust rahvuskonservatiivi, kes ei oska rahastuse katkemisel oma seisukohta Putini osas kujundada.  

Venelased võidavad selle sõja, kui nad ise suudavad selle lõpetada. Kiirelt. Lähimate päevade jooksul. Ukrainat ei ole enam võimalik alistada. Ukraina seda sõda ei võida, sest mis sul võita on, kui kogu riik on purustatud. Aga Ukraina saab oma riigi tagasi. Täies ulatuses. Venelased peavad aru saama, et nemad saavad Facebooki, iPhonesid, rahvusvahelisi spordi- ja kultuuriüritusi tagasi alles siis, kui nad on ise aidanud Ukrainat üles ehitada. Iga päevaga läheb see keskmisele venelasele kallimaks, sealhulgas ka neile, kes Eestis elavad.

Lõpetuseks ekraanipilt tänasel hetkel kogu vaba maailma tegelikust liidrist. 

Vaba Maailma Liider