Mis vahe on kolmandal ja kuuendal kohal?

Tauno VõhmarReformierakonna hääletemagnet Ida -Virumaal Tauno Võhmar, kes 2013. valimistel kogus Jõhvi linnas ülekaalukalt kõige rohkem hääli (965, teine tulemus oli alles 311) asutus Reformierakonnast välja, sest ta oli ringkonnas asetatud alles 6. kohale.

Kuigi IRL kinnitas valimisnimekirjad juba detsembris, otsustas vabatahtlikult valimistest eemale astuda 3. kohale seatud Andres Noormägi ehk IRLi ridades sai häältemagnet nimekirjas 3. koha.

Internetist võib häältemagneti kohta leida nii mõndagi, kuid mingitest põhimõtetest ei saa siin jällegi rääkida ei kandidaadi ega erakondade osas. Kes teeb parema pakkumise, see saab ka tuntud näo.

Tauno Võhmar PR

Ringkonnad on avatud nimekirjadega

Juhan Kivirähk kirjutas Postimehes, et “valija teadvustab veel liiga vähe, et valimisringkondades saavad mandaadi need kandidaadid, kes koguvad enim hääli, mitte need, keda soosib erakond ise”.

Kandidaadid reastuvad pärast valimisi ümber vastavalt häälte arvule. Seega oleks Tauno Võhmar saanud korraliku häältesaagi korral ka Reformierakonna nimekirjas tõusta kõrgemale, kuid kahjuks on nii kandidaadid kui erakonnad aru saanud, et valija on loll… vabandust -“teadvustab veel liiga vähe”.

Hea valija – võta arvesse, et sinu hääl loeb. Mitte ainult erakonnale antud hääl, vaid ka konkreetsele kandidaadile antud hääl.