Orissaare IRONMAN 2023

Täna (12.08.2023) toimus Orissaares traditsiooniline triatlon, mis viimased kolm aastat kannab nime Mäeküla Triatlon, kuna finiš on seal. Humoristidele, kes triatlone korvpalliga läbivad või jalgratturitele, kes keset triatloni lasevad rattale vända uuesti külge keevitada, on alati lubatud igat sellist sündmust ka IRONMAN-iks nimetada. Amen and women.

Korvpalliga maratonide läbimine ei ole spordimaailmas midagi uut, seda ka triatlonide arvestuses, kui 2016. aastal läbis toonane 3×3 tänavakorvpalli tiim (Anto Liivat, Magnus Ahuna ja Reigo Kimmel) korvpalliga Otepääl toimunud ametliku IRONMAN-i tiimide arvestuses või kui 2017. aastal sai toonastes tingimustes samuti Orissaare Triatlon palliga läbitud või siis 2018. aastal Telia 4:18:4 ehk toonase Tallinna IRONMAN-i rahvatriatlon, seda samuti tiimide arvestuses, kus ujuma läks Külmavares (korvpallimälumängude korraldaja Erkki Kasenurm), rattaga sõitis Hädavares (Eesti kuulsaim 3×3 korvpallikohtunik Alex Talisainen) ja viimase otsa palliga põrgatades tegi Sitavares ehk mina. 

Aga viimasest korrast oligi palju vett merre voolanud ehk oli aeg uuesti proovida. Kuna distantsid olid mõnevõrra lühemad kui IRONMAN-originaalil ehk 350 meetrit ujumist, 16km rattasõitu ja ca 6km jooksu, siis tundus loogiline, et uuesti oleks vaja distantsi keerulisemaks teha. 

Lisaks 3×3 korvpallile oli kaasas üks GoPro ja droon, mille ***** kaadrid stardist läksid mingil põhjusel ikalduma, aga õnneks jäi GoPro liikuv pilt alles. Lühikokkuvõtte ja õppetunnid olid järgnevad: 

  • Korvpalliga ujumine on suht ok. Isegi kui stardis drooni tõtttu munema jääd. 
  • Jalgrattasõit ja korvpall on kaks spordiala, mis on oma olemuselt täiesti erinevatest ooperitest ehk kokku ei sobi. Täpselt samamoodi nagu laskmine ja suusatamine.
  • Korvpalliga põrgatades jooksimine peaks olema olümpiaala. Samas – metsas olevale terviserajale see ei sobi. 

Kuigi korvpalliga mõne ala läbimine võib tunduda originaalne, siis selle aasta Orissaare IRONMAN-i peavõidu sai viimasena lõpetanud Lauri, kelle liikumisvahend oli selline. 

Kuid Lauri ei saanud peavõitu mitte selle eest, et tal selline liikumisvahend oli, vaid selle eest, et sellel tuli keset sõitu vänt ära. Ja siis leidis ta Saikla poe juurest mehed, kellel juhuslikult olid ka keevitusvahendid, mille tõttu sellel rattal ei tule enam mitte kunagi vänt og pedaal ära.

Aga selleks, et ka spordipool saaks ära mainitud, siis 2023. aasta Mäeküla Triatloni ametlik esikolmik oli järgmine: 

  1. Taavi Vesiaid
  2. Jüri Saar
  3. Pille-Riin Toomsalu

Mäeküla Triatlon ehk Orissaare IRONMAN on paraku ainult kutsetega üritus. Viimasena sai täna hommikul kutse Eesti Suursaadik Hiinas ehk suvepuhkust ja abikaasa sünnipäeva nautinud Hannes Hanso, kes läbis selle distantsi oluliselt kiiremini, kui mõni palliga.

Järgmise aasta Orissaare IRONMAN toimub laupäeval, 10. augustil 2024. Kutse saamiseks tuleb teatud inimestega ühendust võtta. Hoidke vormi, isegi kui see on juba suvel piparkoogivorm.