Otseülekandes giidituur Tallinna vanalinnast

Täna, laupäeval 19.02.2022 kell 17:30 teen otseülekandes giidituuri Tallinna vanalinnast. Tuur on inglise keeles, kestab tund aega ja see on kõigile tasuta. Reserveeri endale koht.

Giidituur Tallinna Vanalinnas

Eesmärk on testida ühe Londonis baseeruva virtuaalturismi startupi lahendust Tallinnas. Heygo sai sel nädalal sai 20M investeeringu, tõstes väärtuse 120 miljonile. 

Ainult otseülekanded

Heygo veebilehelt saad osaleda tasuta giidituurides üle maailma. Kahe päevaga käisin sedasi Lõuna-Ameerikas, Kanadas, Itaalias, Norras, Horvaatias, Ukrainas ja Vietnamis. Paar “reisi” olid huvitavad, teisi jälgisin maksimaalselt minuti. 

Kõige põnevam oli see, et asi toimub ainult lives ehk just praegu, aga kuskil teises maailma otsas. Tuure ei ole võimalik tagantjärele vaadata, kuid neis saab esitada küsimusi ning giidil on võimalik osalejaid peale ülekandega ühinemist personaalselt tervitada.

Kus on raha?

Heygo lehel saab kõiki tuure tasuta vaadata ning ka nende tegemine on suhteliselt lihtne ja giididele tasuta. Raha liigub süsteemis ainult siis kui mõni tuur on piisavalt hea, et osaleja soovib ise giidile jootraha maksta. Sellest võtab Heygo väikese osa endale. See ärimudel võib täitsa toimiv olla nii headele ja aktiivsetele giididele kui ka lahenduse loojatele.

Visit Estonia?

Veebruari alguses tegi Tallinnas paar tiiru üks Austraaliast pärit, kuid 2015. aastal Norrasse kolinud Emma. Tema tegemised on senini selles keskkonnas ka ainsad Eestis toimunud jalutuskäigud. Samas on Heygo hea võimalus nii Tallinnat, Tartut kui ka teisi põnevaid asukohti Eestis kogu maailmale tutvustada. Töötuid giide peaks meil olema jalaga segada. Mõni ehk leiab sedasi omale uue väljakutse ja mõni tublim ehk saab ka sissetuleku.

Mina ei plaani giidiks hakata, sest olen muude tegemistega juba piisavalt hõivatud. Proovin täna vaid süsteemi seestpoolt testida ja hiljem sellest huvilistele tagasisidet jagada. Seetõttu saab hetkel vaid täna kella 17:30st “reisile minuga” tulla. Aga võibolla aprillis, kui “Apteeker Melchior” kinodesse jõuab, teen veel mõne virtuaalse, kuid siis eestikeelse Melchiori matka, mida olen juba mõned korrad läbi viinud.