Peaminister: kahjuks ta on nimekirjas sedavõrd taga…

httpv://www.youtube.com/watch?v=RfuvJvUIqCg

ETV-le antud aastalõpuintervjuus küsis Andres Kuusk peaminister Taavi Rõivaselt: “Kas see fakt, et kauaaegne puuetega inimeste õiguste eest võitleja Tiina Kangro kandideerib IRLi ridades lisab puuetega inimeste häälele kaalu või vastupidi?”.

Peaminister vastas: “Kahjuks ta on seal nimekirjas sedavõrd taga, et ega tal vist väga suurt võimalust valituks osutuda ei ole” 

ERRVaata videost alates 26:18

Tiina Kangro kandideerib IRLi ridades valimisringkonnas nr.4 (Harju- ja Raplamaa) kus ta on Juhan Partsi, Marko Mihkelsoni ja Andrus Saare järel 4. kohal.

Peaminister ei öelnud midagi valesti, kuid ütles Rahvusringhäälingu teleekraanil välja kõikidele poliitikutele ammu tuntud avaliku saladuse – kui sa ei ole erakonna tähtsuse järjekorras eespool, siis “väga suurt võimalust sul valituks osutuda ei ole”.

Taavi Rõivas võiks nii öelda Reformierakonna esimehena, kuid Stenbocki majas intervjuud andes oli ta Eesti Vabariigi peaminister. Sisuliselt ütles peaminister, et kõik Riigikogu kandidaadid, kes on erakonna nimekirjas 4.-16. kohal, on suhteliselt mõttetud kohatäitjad – Riigikokku võivad saada valituks ainult need, keda erakond on sättinud esikolmikusse.

Huvitav, kas Taavi Rõivas annab sama sõnumi ka Reformierakonna nimekirjas 4. kohal kandideerivale Yoko Alenderile?