Rääkisin Ringvaates YouTube’ist

Reigo Kimmel Ringvaade

Eilses Ringvaate saates käisin YouTube’ist rääkimas (vt. alates 27:07). Võtsime Grete Lõbuga ette minupoolt jaanuaris tehtud Eesti YouTube edetabeli ning vaatasime mõningaid näiteid.

Ühe oma peamise sõnumina soovisin rõhutada, et YouTube ei ole koht, kus on vaid juutuuberid, vaid see on hea turunduskanal ka Eesti ettevõtetele ja organisatsioonidele. Isegi Rahvusringhääling toimetab YouTube’is edukalt. 

Huvitava kokkusattumusena oli saate avakülaliseks tuntud Eesti juutuuber Artur Rehi (584 000 kanali tellijat, 61 miljonit videote vaatamist), kes rääkis kuidas ta oma jälgijate abil Ukrainale kaasa aitab.

Ringvaade Artur Rehi

Saate lõpus panin veidi puid alla Vabariigi Presidendile, kellel täna täitus täpselt 500 päeva ametisolekut. Selle 500 päeva jooksul on Presidendikantselei YouTube kanalisse üles laetud ainult 5 videot Alar Karisest. Mul on raske on uskuda, et homme sealt meie presidendi aasta tähtsaima kõne leiab.

Lõpetseks kutsusin üles Vabariigi aastapäeval GPS-i abil Eesti kaarti joonistama. Vajadusel võin selle 5-6 tunni ehk ca 28km jalutuskäigu ajal jagada tasuta YouTube või GPS-kunsti konsultatsioone. 

Kel huvi osaleda, siis kohtume homme, 24. veeburaril, kell 10:30 Vabadusel väljakul, Jaani kiriku ees.