“See kuradi kiik” ehk kas lasteaedade remont või kohatasu?

[vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

Eile sattusin propaganda-pesumasinasse ehk Tallinna.TV-sse, kus Valimisstuudio saates said sõna kesklinna kandidaadid – Reigo Kimmel, Sven Sester, Juku Kalle Raid, Aleksander Laane, Moonika Helme, Taavi Pukk ehk esinumbrite debatti täiendas nimekirja viimane ning mitte isegi erakonna liige.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”7655″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_column_text]

Üheks teemaks oli lasteaedade olukord, kus tõin näite, et Tallinnas on lasteaedu, kus võid panna lapse koheselt peale sündimist järjekorda ja võid oodata kuni laps ülikooli lõpetab, enne kui sinna koha saab. Samal ajal on kehvemas olukorras lasteaedu, milles värskendust vajaksid nii 59′ aastal ehitatud ruumid ja mööbel, kui ka mänguväljak, kus “isegi see kuradi kiik on katki”.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_empty_space height=”20px”][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_single_image image=”7654″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_column_text]“See kuradi kiik”: ainult ajutised lauad hoiavad seda kiigeposti üleval ühes kesklinna lasteaias.

Tasuta lasteaiakoht vs renoveeritud lasteaed?

Huvitaval kombel on Reformierakonna põhilubadus Tallinnas tasuta lasteaiakoht ja sotsidel Tallinna lasteaedade renoveerimine. Kas kuskil on tõlkes midagi valepidi läinud? Lisaks soovib Reform, et lasteaed oleks vaid eesti keeles. Mida teha olukorras, kus lasteaias on Ukrainast pärit vabatahtlik, kes suhtleb lastega inglise keeles?

Kokkuvõttes tuleks enne tasuta lasteaiakoha lubamist kõik Tallinna lasteaiad viia sellisesse olukorda, et ei ole vahet, millisesse oma lapse viid.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]