Strava reklaamib end #1 spordiäpina jooksjatele ja ratturitele. Tegelikult saad selles rohkm kui 95 miljoni kasutajaga äpis registreerida väga mitmeid liikumisi alates jalutamisest, matkamisest ja ujumisest, kuni suusatamise, uisutamise ja aerutamiseni. Lisaks saad kirja panna ka “paigalseise” ehk näiteks joogat või spordisaalis oleva ellipsi või ergomeetri “liikumisi”.
Strava üheks põnevaimaks lahenduseks on “sotsiaalmeedia sein” ehk sarnaselt Facebookiga on selles võimalik oma tuttavaid jälgida, neile laike (Strava keeles kudos) visata ning tegemisi kommenteerida. Lisaks saad seda kõike teha ja muuta ka arvuti abil Strava.com lehelt.
Kuid selleks, et ise midagi postitada, tuleb esmalt end veidi liigutada. Igale tegevusele saad lisada pealkirja, kirjelduse ning pilte. Kui tegevus oli seotud liikumisega (näiteks jooksid või sõitsid rattaga), siis tekib postitusele kaart, kus pildid satuvad rajal tehtud paikadesse.


Kui teed sporti koos sõbraga, siis ka sellest saab Strava automaagiliselt aru.
Erinevalt Facebookist, mis elatub reklaamidest, müüb Strava oma kasutajatele Strava Premiumi (7,99 eurot kuu või 59 eurot/aasta).
Strava (tasuta) või Strava Premium?
Kui teed sporti vähem kui kaks korda nädalas, siis Strava Premium ei ole kindlasti sinu jaoks. Isegi kui teed rohkem kui kaks korda, ei pruugi olla premium sulle vajalik.
Kui oled selle äpi värske kasutaja, siis kasuta seda vähemalt kuu või kaks. Seejärel võta selle tasulise paketi 30 päevane tasuta prooviperiood. Siis pane endale meeldetuletus, et vahetult enne perioodi lõppu igal juhul loobud tellimusest. Võibolla saad sarnaselt minuga siis veel +2 tasuta kuud. Ja alles siis, kui oled premium versioonis olevaid featureid proovinud, otsusta, kas see investeering võiks end ära tasuda.
Mina sedasi proovisin ja alles siis otsustasin selle 59 eurose aastamaksu teha, eelkõige selleks, et oma 2021km eesmärki iga kuu paremini jälgida. Aga sul ei pruugi see vajalik olla, sest ka tasuta lahendus on täiesti piisav.
GPS kunst
Strava on parim lahendus GPS kunsti tegemiseks, selles loodud piltidest on tehtud ka Strav.Art galerii. Tasuta lahendus on selleks täiesti piisav.
Paar asja käivad närvidele
Tuleb tunnistada, et paar asja käivad mulle selles närvidele. Olen Premium liige, kuid ei saa teha lihtsat asja, mis mõnes teises äpis on võimalikud. Nimelt sooviksin luua huvilistele laheduse, kus ühel, teisel või kolmeteistkümnendal viisil saaks luua võistluse, mille eesmärgiks oleks 2022. aastal läbida kokku 2022 kilomeetrit. Premium liikmena sain luua klubi 2022km, kuid see näitab vaid viimase nädala seisu.
Siis avastasin, et mobiiliäpi kaudu saab luua ka grupi challenge, kus tõepoolest lähevad kõik liikumised arvestusse ning millest näen ka enda liikumisi alates 01.01.2022. Aga, pagan võtaks – kõik lähevad ühte koondarvestusse, mitte eraldi.
Sellised lahendused on Strava challenged, millega kõigil on võimalik ühineda. Paraku on need enamus juhtudel kuude kaupa ehk aastast või 2022km distantsi ei saa tavakasutaja luua. Aga näiteks 2022 jaanuari 100km jooksu ametliku challenge leiab siit.
Kokkuvõttes on Strava siiski väga hea spordiäpp, kus saab kirja panna kõik oma selle aasta liikumised, olgu selleks näiteks Tartu maratoni 63km suusatamist või Võhandu maratoni 100 kilomeetrit aerutamist. Aasta lõpus loetakse kõik su sportimised visuaalselt ja numbriliselt kenasti kokku.