Surnud liikmed erakondade nimekirjades

[vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_single_image image=”8217″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_column_text]

Eesti Päevaleht võtab oma tänases juhtkirjas kokku artiklite teema, milles iga suurema erakonna kohta otsiti välja kriminaalkorras karistatud isikud. Mitmed isikud on peale nimekirjade avalikustamist erakondadest välja arvatud, kuid see on olnud erakonna juhtorganite otsustada.

Samas on tänaseni Eesti erakondades mitmeid surnud inimesi, kes ka parima tahtmise juures ei saa enam olla erakonna liikmed ega ka statistiliselt anda oma panust erakonna liikmete koguarvu. Paraku jooksevad siin tunnustatud Eesti IT-süsteemid kokku. Kui inimene on surnud, siis ta peaks erakonna liikmete seast automaatselt eemaldama, kuna siin ei ole juhatusel enam midagi otsustada.

Kalmistul juba 12-aastat tagasi

Kui Äriregistri andmetest kontrollida erakonna liikmeid Eesti kalmistute andmebaasist, siis leiab näiteid, kus erakonna liikme matusetalitus peeti juba üle 10-aasta tagasi. Näiteks 2007. aastal suri tänaseni Isamaa erakonna nimekirjas olev liige, 1927. aastal sündinud Helmut Pastarus, kelle hauaplatsi Helme kalmistult leiab siit.

Aga isik võib olla ka äsja siit ilmast lahkunud, nagu näiteks sotside liige Klavdia Romadina kes suri eelmisel reedel ja maeti sel nädalal Maardu kalmistule.

Olgu tasakaalu huvides toodud näited ka teistest suurematest:

Vaid värskelt loodud Eesti200 nimekirjast ei tasu hetkel veel surnud inimesi otsida.

Vanim parteilane on 100-aastane

Vanim isik erakondade nimekirjas on EKRE liige Alide-Hermine Selirand, kes eelmise aasta 28. septembil tähistas oma 100-aastast juubelit.

Erakonnad tegelevad oma nimekirjadega aktiivselt, kuid seda peamiselt uute liikmete meelitamisega, mitte olemasolevate kontrollimisega, mida tõestas ka EPLi artikliseeria.

Erakonna nimekirjast välja on oluliselt keerulisem pääseda. Isegi kui 12-aastat tagasi ära surid.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]