Millises Tallinna valimisnimekirjas on suurim osakaal kõrgharidusega inimesi?

[vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_column_text]

2017. aasta kohalike omavalitsuste valimistel kandideerib Tallinna linnas kokku 1414 kandidaati. Vabariigi valimiskomisjoni lehel on iga kandidaadi kohta näha tema sünniaeg, erakondlik kuuluvus, kontakt, haridustase ja töökoht/amet.

1414 kandidaadist 907 ehk 64% on kõrgharidusega, 447 ehk 31,6% keskharidusega, 38 ehk 2,7 põhiharidusega, 22 olid haridustaseme jätnud märkimata ja mõnel oli ka põhiharidus lõpetamata. Arvestades kõrgharidusega inimeste osakaalu nimekirjades joonistub välja järgmine tabel:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_single_image image=”7563″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank”][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” text_align=”left” css_animation=””][vc_column][vc_column_text]

Sotsidel on suurim osakaal kõrgharidusega inimesi – 76,6%

Kokku 128 sotside nimekirja kandidaadist omab kõrgharidust 98, ülejäänud 30 on oma haridustasemeks märkinud keskhariduse. Nimekirjas ei ole ühtegi põhiharidusega ega ankeedil haridustaseme märkimata jätnud kandidaati.

Statistiliselt võiks teisel kohal oleva “Valimisliit Hääled – international and local voices for the prosperous future of Tallinn/rahvusvahelised ja kohalikud hääled Tallinna õitsva tuleviku jaoks” tulemust mitte arvestada, sest selles kandideerib vaid 7 inimest, kellest viiel on haridustasemeks märgitud kõrgharidus (71,4%).

Huvitaval kombel on pikima nimekirjaga (498) Keskerakonnas kokku lausa 342 kõrgharidusega kandidaati, millega edestatakse protsendiarvestuses napilt Reformierakonda, kus 103 kandidaadist on 70 märkinud oma haridustasemeks kõrgharidus. Samas on Keskerakonnas kokku 13 põhiharidusega kandidaati (ja üks, kellel pole põhiharidust), mida on rohkem kui teistel erakondadel kokku.

Kandideerivatest erakondadest on madalaim protsent kõrgharitud kanditaate EKRE-s, kus 116 kandidaadist, 59 on haridustasemeks märgitud kõrgharidus, 53 keskharidus, kolmel põhiharidus ning ühel on haridustase märkimata.

Tallinnas kandideerib ka 8 üksikkandidaati, kellest 6 kõrgharidusega, 1 keskharidusega ja 1 põhiharidusega. Neid ühe nimekirjana arvestades oleks kõrgharitud kandidaatide osakaal 75%.

Kokkuvõttes võib küll mingite näidete puhul (Zuckerberg, Jobs, Gates) väita, et koolist saadav haridus ei ole alati peamine, kuid kas keegi näeb sarnast potentsiaali mõnes Tallinna linnavolikokku kandideerivas põhihariduseta ehitajas või pensionäris?

Siiski on nii Riigikogu kui Tallinna linnavolikogu läbilõige rahvast ehk kindlasti näeme ka peale 15. oktoobrit volikogu liikmete seas tegelasi, kes istungitel räägivad kõnepuldist anekdoote või uurivad ettekande lõpetanud politseiprefektilt tema pagunite kohta.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]