Tagasiastumine Riigikokku

Malaisiaslamajat ei lööda, kuid Taavi Rõivase otsus “astuda tagasi” Riigikogu liikmeks läheb samasse ooperisse olukorraga, kus Riigikokku “astusid tagasi” maaeluminister kitsefarmi ja välisminister Autorollo skandaali tõttu.

Taavi Rõivas sai Riigikogu valimistel tõepoolest palju hääli (15 881) ehk Riigikogu liikme kohast tagasi astumine võiks olla mitme toetaja jaoks pettumus, paraku valijate häältele rõhumine jätab veidi mulje argumendist a’la “Edgar Savisaar ei ole süüdi, sest ta sai valimistel palju hääli”.

Pealegi, kui palju on palju hääli, et sellele rõhuda ja mida ütleks sarnases olukorras mõni teine Riigikogu liige, näiteks vaid 416 häälega valituks ostutunud Peep Aru?

Kokkuvõttes ma siiski leian, et Taavi Rõivas on olnud hea poliitik ja Eestist esindanud teinekord paremini kui keegi teine ning oma teadmiste ja kompetentsiga on ta Riigikogu liikmena väga vajalik ja sellise skandaalikese taustal äkki ei peakski valijaid petma. Aga ma lihtsalt ei suuda mõista mida pagan mõtles küll Jürgen Ligi, kui ta kunagi astus Riigikogu liikme kohalt lihtsalt seetõttu, et poeg tabati poevarguselt.