Taliujumise meistrivõistlusel sündis uus maailmarekord

Pühapäevani ehk 12. detsembrini Tallinnas, Admiraliteedi basseinis toimuvatel taliujumise Eesti meistrivõistlustel sündis juba avapäeval mitteametlik Eesti, Euroopa, maailma ja Guinnessi rekord, kui Reigo Kimmel käis vees ajaga umbes täpselt üks sekund. Mitte ükski taliuujumise EMV-st osavõtja ei olnud nii lühikest aega vees. 

Sellega oli Reigo Kimmel täna alanud Eesti meistrivõistlustel kõige kiiremini vees käinud mees, mille tõttu kohe veest välja tulles tuli ka rahvusvahelisele meediale ehk Reutersi operaatoritele kommentaar anda.

Taliujumise emv

Taliujumise Eesti meistrivõistlustest võtsid osa ka mitusada Reigo Kimmelist paremat osalejat ehk kõik, kes sel üritusel vähemalt ühe 25-meetrise otsa ära ujusid, kõige nooremana üks 8-aastane Hugo. Kimmel ei ujunud ära isegi mitte ühte otsa ehk ametlikult taliujumise EMV-l kirja ei läinud. 

Kimmelist veel halvema tulemuse tegi vaid Taliujumise EMV päevajuht Andres Torm, kes vette ei läinudki. Korraldajate andmetel ei käinud vees ka paar turvameest, viis kaamerameest, neli tehnikut ja üks juhuslik möödakäija. 

Selle lõbusa looga ei soovi ma propageerida taliujumist, vaid talisuplemist, mis tähendab kasvõi sekundiks enda ***** külma vette kastmist. Kinnitan, et veest väljatulek on sel juhul olukord, kus vähemalt minuti võib kõikidele maailma telekanalitele intervjuusi anda ja hea tunne on garanteeritud tundideks. Oma korduvast kogemusest kinnitan, et veest väljatuleku emotsioonid kaaluvad üles esialgu väga ebamõistlikuna tunduva vettemineku plaanid.