Vabariigi aastapäeval joonistame Eesti

Olen alates 2002. aastast Vabariigi aastapäeva varahommikut alustanud piduliku lipuheiskamisega Toompeal. Tudengiajal jäi varajane ärkamine mõnikord ära, sest päev varem jäi ka magama minemata.

estoniaMõnikord sai aga aastapäeva puhul nägu lipuvärvidesse värvitud ja sedasi mööda Kopli vähemviisakamaid söögikohti eelmisel õhtul väisatud. Ei ole olnud ka harvad juhtumid, kus värvitud nägu on mõneks tunniks padjale pandud ning suurem näost sinna sedasi ka jäetud.

Vabariigi 98. aastapäeva tähistamiseks on tekkinud aga veidi viisakam ja sportlikum plaan – peale hommikust lipuheiskamist joonistada GPSi abil Tallinnasse Eesti kaardi kontuur. Idee on küpsenud juba mõni aasta ning võetud üle lätlastelt, kes mõni aasta tagasi tagasi jalgratastel Riia linna sedasi Läti kaardi joonistasid.

GPS joonistamine maailmas

saurus

GPS joonistamises ei ole midagi uut. Vaid ühe aastaga on sel alal maailmakuulsaks saanud Kanadas, Victoria Citys elav Stephen Lund, kes on linnakaardile GPSi abil joonistanud nii sauruse, merineitsi kui kaelkirjaku. Kellele teema huvi pakub, siis tasub vaadata tüübi TEDxVictoria esinemist.

httpv://www.youtube.com/watch?v=OsMMysaZRyg

Stephen kutsub end GPS doodleriks (kritseldajaks), sest GPS art (kunst) on tema hinnangul liiga palju joonistuste kohta öeldud. Mõni joonistus on aga puhas kunst.

Tallinnasse Joonistatud Eesti

Tallinnasse Eesti kaardi joonistamise mõte on aga eesmärgiga teha Eesti Vabariigile kingitus. Loodetavasti saab sellest traditsioon, kus Eesti kaart joonistatakse sünnipäeva puhul nii Tartusse, Moskvasse kui New Yorki.

Kes ei pea aga paljuks aastapäeva hommikul ca 30 kilomeetrist jalutuskäiku teha, seda ootame peale pidulikku lipuheiskamist Toompeal kaasa sammuma. Rohkem infot ürituse FB lehel.