Valimiste vaheline aeg

Riigikogu juhatus võttis eile vastu “Stalnuhhini vastase seaduse” ehk seadis kuluhüvitiste autoliisingule 450.- eurose ülempiiri. Ei lühemas, ega pikemas perspektiivis ei muuda see midagi, küll aga näitab selgelt seda, et käes on valimiste vaheline aeg.

Ei tasu arvata, et Riigikogu “kuluhüvitiste spetsid” selle piirangu tõttu hakkaksid kuidagi vähem mittepõhjendatult kulusi hüvitama, sest riigi(kogu) tasemel on OÜ-tamine oluliselt lihtsam kui ettevõtjatel.

Valimiste vahelist aega näitab see, et olukorras, kus poole aasta pärast toimuksid kas kohalikud või Riigikogu valimised ei oleks Riigikogu lastevanemate koosolek sellist otsust kindlasti vastu võtnud. Iga erakonna valimisprogrammis oleks sellisel juhul sees küllaltki sisukad mõtted, kuidas kuluhüvitiste süsteemi muuta.

Riigi arengule on valimiste vaheline aeg ülimalt oluline, sest siis saab vastu võtta julgeid otsuseid, mis ei pruugi olla massidele populaarsed, kuid on riigile pikas perspektiivis on kasulikud. Eile Maalehele antud intervjuus tunnistab ka Vabariigi President, et oleme muutunud mugavaks. Eesti kui Skype ja e-riigi ajad on jäänud jale jalgu ja juba üleeile oli aeg, et millegi uuega välja tulla.

Seega, võtame vajadusel vastu ebapopulaarseid, kuid suure tähtsusega otsuseid, sest juba 1,5 aasta pärast hakkab tsirkus 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimistega pihta.