When Europe goes far right…

Just siis, kui EKRE särav täht on mõneks hetkeks ajakirjanduses kustunud, tõmbab Äripäeva ajakirjanik täna ventilaatori jälle käima. Kui saaks vaid nats puhata…
sitt plus magnet

Midagi pole teha – magnetiks nimetatakse materjali, mida iseloomustab teda ümbritsev magnetväli. Magnetväli pole nähtav ega otseselt tajutav, vaid seda iseloomustab omadus mõjutada teisi magnetilisi materjale ja liikuvaid laetud osakesi.

EKRE magnetväli on aga Eesti meediale otseselt tuntav ja tajutav, sest pundi mitmed tegemised lihtsalt jäävad silma, näiteks saadikuühenduse asutamisdokumentidega Riigikogust saalist põgenemine.

Siiski, minu hinnangul on natuke natsi igas eestlases, sest kuigi iga intellektuaalsem inimene peaks aru saama, et mõnekümne põgeniku vastuvõtmises ei ole midagi hullu, siis vast mõned üksikud pooldaksid, et mõne kuuga võtaks Eesti vastu protsentuaalselt samapalju pagulasi kui näiteks Rootsis.

Paremäärmus

EKRE puhul ei ole tähtis mitte “must-näita-ust” vastasseis, vaid äärmustesse kaldumine, aga ka nagu Helme on tunnistanud, siis see oli vaid häälte jaoks.

Täna on Eestis selles osas seisud suhteliselt talutavad, kuid mitmes Euroopa riigis ja isegi Europarlamendis on võimule saanud veelgi äärmuslikumad ühendused, kus ei ole probleemiks öelda, et “meil ei ole probleemiks teha Hitleri saluuti, kuid vähemalt on meie käed puhtad“.

Lõpetuseks

Minu üks lemmik teleshowsi, on Briti satiiriku John Oliveri show “Last Week Tonight with John Oliver“, mis on vähem kui aastaga saanud USAs ja üle maailma üüratult populaarseks. Ühes oma saates tõi ta näite Euroopa paremäärmuslaste tõusust. Video parim väljend on: “when Europe goes far right, they go far right through Belgium“.

John Oliver

 Kui sa sellest satiirist aru ei saanud, siis võta 9. klassi ajalooõpik uuesti kätte;)