Valimismaratoni lõpusirge

Riigikogu valimised algasid juba eelmisel laupäeval 14. veebruaril kui Eesti aja järgi kell 2:00 öösel tegi uksed lahti Eesti Vabariigi Esindus Austraalias. Tänasest algas e-hääletamine www.valimised.ee aadressil ja eel-hääletamised maakonna keskuses.

Sinu hääle väärtus on tinglikult 100 eurot. Kui ei ole veel otsustanud, siis ei pea valikut veel täna tegema. E-hääle andmisega saad oodata kuni kolmapäeva kella 18:00ni (senikaua saab seda veebis muuta). Testi kõigepealt, kas kandidaat väärib Sinu häält.

Riigikokku kandideerib küllaltki huvitav seltskond – lugesin kokku, et 874 kandidaadi seas on 14 töötut, 45 pensionäri, 8 põhiharidusega inimest, 12 üliõpilast ja üks leiutaja. Kuigi üle poole parlamendist on juba valitud, saab sinu hääl olla otsustavam, kui sa ei anna seda esinumbrile.

Need valimised on nii erakonna- kui isikuvalimised. Ringkondade nimekirjad tehakse peale tulemuste selgumist ümber vastavalt kandidaadile antud häältele. Sinu hääl ei lähe kaotsi, kui annad selle mõnele neljandast kohast tagapool olevale inimesele.

PealtnägijaMa loodan, et toetad mõtet, et valimiskulutused vajavad ülempiiri. Eilne “Pealtnägija” rääkis sel teemal pikalt. Kuigi ka SDE-l oli selles oma osa, lõpetas Mihkel Kärmas saatelõigu lausega: “Ainsad, kes selgelt toetavad valimiskuludele piiri panekut, on sotsid“.

Valimissoovitus

Otsustasin, et annan nendel valimistel ainult ühe valimissoovituse ja seda Nõmme-Mustamäe valijatele – toeta Anto “Liivatit ju tead” Liivatit, kellel on suur panus ka selles, et SDE võitis Eesti Päevalehe valimisturniiri.

Liivat

Maratoni lõpusirge

Valimismaraton on jõudnud lõpusirgele, veel 10 viimast päeva tuleb uksest ja aknast poliitikat. Mõnikord asjalikus võtmes, kuid vahel selgub ka, et Hiiumaal on üüratud naftavarud. Samas saab ka asjalikku teemat lõbusas võtmes kajastada, loe näiteks Nihilisti lihtsat valijakompassi.

Maraton on lõpusirgel, võit on käeulatuses…

TM